Menu

Haber

(164) Sonuç Bulundu.

BAKAN ELVAN GAZETECİLERLE BULUŞTU

Osmaniyeli Gazeteciler Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce (BYEGM) Mersin'de düzenlenen "Bakanlar Yerel Medya ile Buluşuyor" etkinliğine katıldı.

GÜVENÇ 'OSMANİYELİLER HAYIR SEVERDİR'

Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye Kadın Kolları Başkanı Dilek Güvenç gazetemize Anayasa referandumu ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Osmaniye'nin En Havadar Mekanı Açıldı

Osmaniye’nin kafe işletmelerine nezih bir mekan daha eklendi. Gönül Çatı Nargile Kafe açıldı.

OSMANİYE 'YİĞİT' ÜNVANINI BEKLİYOR

▶Kurtuluş savaşında verdiği mücadele ile K.Maraş, G.Antep ve Ş.Urfa’nın ünvan almasında en büyük emeği olan, nüfus oranına göre Türkiye’nin en çok şehit veren ili Osmaniye “YİĞİT OSMANİYE” ünvanına hala kavuşamadı.

OTSO'DA GİRİŞİMCİLİK KURSU

OTSO Konferans salonunda, KOSGEB işbirliği ile devam eden Uygulamalı Girişimcilik Kursu devam ediyor.

HOKEY GRUP MÜSABAKARI SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkek ve Kızlar Hokey Grup Müsabakaları 06-08 tarihleri arasında Osmaniye’de gerçekleşti.

KÖYLÜLERDEN TAŞ OCAĞINA TEPKİ

Osmaniye'nin merkeze bağlı Bahçe Köyünde, taş ocağının kurulmasını istemeyen bir grup vatandaş taş ocağı önünde Jandarma ile karşı karşıya geldi.

ADD VE TEMA'DAN BAHÇE KÖYÜ'NE DESTEK BİLDİRİSİ

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Tema Osmaniye Şube başkanlıkları 'Bahçe Köylülerine' destek mesajı yayınladılar

KÖYLÜLER TAŞ OCAĞINA 'HAYIR' DİYORLAR

Özel bir şirket tarafından Osmaniye'nin Bahçe Köyü'ne yapılan taş ocağı ile ilgili tepkiler artarak devam ediyor.

SGK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

15-21 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle SGK Osmaniye İl Müdürlüğü'nde basın toplantısı düzenlendi.

'OLMAZ OLMAZ DEME'

Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye Şubesi, Engelliler Haftası Kapsamında engelli sorunlarının anlatıldığı "Olmaz Olmaz Deme" isimli oyunu sahneledi

EVİNİN BAHÇESİNDE KİTABINI TANITTI

Şiir kitabının tanıtımını evinin bahçesinde yaptı OSMANİYE Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Şair Ahmet İpek, yeni çıkarttığı "Gönülden Zafere Şiirler" adlı ilk kitabının tanıtımını evinin bahçesinde yaptı.

HEMŞİRELER GÜNÜNE ÖZEL KUTLAMA

12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası, Özel Melek Ayyıldız Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programla kutlandı.

DURMUŞOĞLU'NDAN 'SÖZ' DİZİSİNE SERT TEPKİ

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, son bölümündeki bir sahnesiyle Osmaniye halkının tepkisini çeken “Söz” isimli dizinin yapımcılarıyla görüşerek, hatanın düzeltilmesini istedi.

Büyük sorunumuz LİYAKAT..

Dünyanın neresi olursa olsun diyemiyeceğim çünkü bazıları İslam, bazıları Afrika, bazıları ise Türki Cumhuriyeti ülkelerinde maalesef ki pek uygulanamayan , uygulamaya çalışılsada başarılı olunamayan bir konu aslında liyakat; Batılı ülkeler ve Britanya ülkeleri yanı sıra Japonya’nın Japonya olmasında, bir çok demokratik yada doğru bir ifade ile söylemek gerekirse ‘’AB’’ ülkelerinde bir kişinin göreve getirilmesi ‘’fırsat eşitliği’’temelindedir.

ATATÜRK' SALDIRANLARI KINADI

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, TBMM genel kurulunda son zamanlarda gündemde olan bazı yayın organlarında Atatürk’e hakaret edilmesi ile ilgili olarak MHP grubu adına konuştu.

BAHÇE KÖYÜ'NE OSMANİYE BAROSUNDAN DESTEK

Osmaniye'nin Bahçe Köyü'nde, yapımı devam eden taş ocağına Osmaniyte Baro Başkanı Av. Dilem Aksoy ve STK'lardan destek geldi.

OTSO Başkan Adayı Faruk Özdemir ile Röportaj

Hızla yaklaşan Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesi adayların isimleri birer birer belirlenmeye başladı

AK PARTİ İL BAŞKANI TOR 'BİZİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Osmaniye Ak Parti İl Başkanı Avukat Hamza Tor, son günlerde yerel medyada AK Parti teşkilatını yıpratmaya yönelik yayınların üzüntü verici olduğunu belirtti.

OSMANİYE'DE FETÖ'DEN 17 GÖZALTI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 17 şüpheli gözaltına alındı.

KREŞTEKİ ŞİDDETE VALİLİK MÜDAHALESİ

Ulusal Haber Kanallarının tamamında yer alan "Kreşte Şiddet" Haberinin ardından Osmaniye Valiliği duruma el koyarak kreş personelini işten uzaklaştırdı.

CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.

BABALAR GÜNÜNDE EVLAT ACISI

İstanbul'da elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Sariye Şahin'in cenazi göz yaşları arasında toprağa verdildi.

FAKIUŞAĞI PAZAR YERİ NEDEN DEĞİŞTİ?

Osmaniye'nin en yoğun nüfus oranlarından birine sahip Fakıuşağı'nda pazar yeri için ayrılan arsa tahsisi iptal edildi.

1092 KİŞİDEN, 84'Ü TUTUKLANDI

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünce Haziran ayında icra edilen faaliyetlerde 1092 kişinin yakalanıp, 84'ü nün tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

YAZ DÖNEMİNDE HIRSIZLIK SUÇLARINDA ARTIŞ VAR

Yaz mevsimin gelmesi ile birlikte Osmaniyelilerin yayla ve denize gitmesi ile mahallerde meydana gelen hırsızlık olaylarında ciddi artışlar meydana gelmeye başladı.

ÖMER YAĞMUR'DAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Eski Başkanlarından Ömer Yağmur 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.

HUKUK VE ADALET

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç.Dr.Ruhi Ersoy, 490 Sıra Sayılı Kanun Tasarı üzerinde MHP grubu adına konuştu.

'BASIN,İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN VAZGEÇİLMEZİDİR'

Osmaniye Valisi Ömer Faruk COŞKUN 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısı ile gazetecilerin bayramını kutladı

YAŞAMAK ONLARIN DA HAKKI

Osmaniye’nin bir çok mahallesinde sokak köpeklerine karşı uygulnan şiddet hayvanseverler tarafından tepki ile karşılanıyor.2014 © Tüm hakları saklıdır.

İletişim


Alibeyli Mahallesi Güntürkün İş Merkezi K:4 D:407 Osmaniye

mustafaduzenli@gmail.com