Menu

BAŞKA IRMAKLAR ÖLMESİN

Tarihi :27 Ekim 2016 Perşembe Saat 17:45

Kadınlarımıza yapılan o korkunç ve hiçbir şekilde kabul edilemeyen şiddet şimdilerde ise küçücük yavrularımıza bebeklerimize yapılır olmuş. İnsanlığından utanmadan el kadar bebeklere sarıyorlar. 

Her seferinde çocuklarımızı eğitelim, hayır demeyi öğretelim diyoruz. Tamam güzel bir şey bir çocuğa bazı şeyleri öğretmek. Ama burada iş sadece çocuklara mı düşüyor sanki; O rezilliği yapan ve düşünen şahısların tedavi olmaları gerekmez mi? Hiç olmazsa o olmayan akıllarını kullanıp kendilerini tatmin etmek yerine kendilerini frenleyip bu şekilde biri olduğunu kabullenip tedaviye gitmeleri gerekmez mi? Bir anne düşünün bir bebek için evlat için nasıl mücadele veriyor. Gözü gibi bakıyor büyütüyor her türlü acıdan kötülükten yokluktan uzak tutuyor, aynı şekilde o çocuk büyüsün diye yapmadığı fedakarlık kalmıyor. Sonuç ne oluyor kendini bilmez bir canavar tarafından o minicik bedeninin yok oluşunu, katledilişini işitiyor.
Bir de o minicik bedenin sahibi var, hiçbir şeyden habersiz sevildiğini zanneden masum sevgi sanılan aslında altında vahşetin yattığından bir haber ışıl ışıl gözleriyle etrafa bakan ışık saçan bir çift göz. Sonsuza kadar ışık saçan bir çift göz, yok artık. Melekti zaten ama gerçekten melek olup giden can. Şeker ve çikolatayla kandırılan o masum tertemiz kalplerin altında kötülük beslemeyen canları yok etmeye nasıl el verir bir vicdan. Nasıl düşünmez bir insan, canı nasıl yanmıştır, nasıl acı çekmiştir diye. Sesini kimseye duyuramamasını o minicik ağızlarından avazı çıktığı kadar bağıran ama kimse duymasın diye müziğin son ses açıldığı o minicik bedene iğrenç kocaman elleriyle dokunduğu sonra da bu kadar iğrençlik yetmezmiş gibi nefesini kesene kadar boğmak nasıl olur nasıl bir vicdan var sende diye düşünmeden geçemiyor insan inanın. Demek ki her yüzümüze gülen insan dost değilmiş. Demek ki herkes göründüğü gibi değilmiş. Demek ki her evladımıza yaklaşan insanların masum bir şekilde yaklaşmıyor muş. O çocuklar bizim geleceğimiz, bizim evlatlarımız bizim canımızdır. Her giden canla birlikte bir parçada bizden gidiyor. Tabi o ana baba gibi yanmaz insan ama yine insan olan her insanı da yakmadan da geçmez insanı. Bu son olsun dedikçe bir yenisini duymak kahrediyor insanı.
Eğitim önemli tabi ama her şeyden önemli olan bir şey varsa oda vicdanlı birer evlat yetiştirmek. Eğer bir çocuğun vicdanlı yetişmesine sebep olursak diğer bir çocuğun geleceğini ve hayatını kurtarmış oluruz. Bu da demek oluyor ki vicdanı ve merhameti bilen bir çocuk kötülük yapmaktan korkan bir birey haline gelir. Bizlerin her şeyin fazlasına eve arabaya paraya eşyaya değil vicdanlı birey yetiştirmeye ihtiyacımız var. VE O MİNİCİK BAKMAYA KIYAMADIĞIMIZ YÜZE BOYUNDAN BÜYÜK ACILAR YÜKLEMEMİŞ OLURUZ...İnşallah bu yaşanan küçük IRMAK olayı da ders olur insanlarımıza. IRMAK ve IRMAK gibi olan bizim geleceğimiz olacak çocuklar öldürülmesin....


Sosyal Medya'da Paylaş

Popüler Makaleler

İSTİYORUZ...
11 Mart 2017 Mustafa DÜZENLİ
KAPATIYORUZ..
21 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
Bana Masal Anlat… İçinde Osmaniye olsun
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
12 MART MUHTIRASI VE İŞKENCELER
15 Mart 2016 Gürcan Onat
KİŞİOĞLU PASAJI
18 Şubat 2016 Mustafa DÜZENLİ
Hukuk ve gözyaşı...
05 Ekim 2016 Mustafa DÜZENLİ
ÇOR ÇOCUKTAN BAŞKAN OLUR MU?
07 Kasım 2017 Mustafa DÜZENLİ
YİNE O KADININ YÜREĞİ YANIYOR
22 Mart 2016 Gurbet Arslanlı
VATANI SATTI...
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
BAŞKA SARİYE'LER ÖLMESİN
20 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
KADINA SAYGI !
04 Mayıs 2017 Gurbet Arslanlı
FARUK ÖZDEMİR
14 Eylül 2017 Mustafa DÜZENLİ
ZORDUR GAZETECİ OLMAK!
06 Haziran 2016 Mustafa DÜZENLİ2014 © Tüm hakları saklıdır.

İletişim


Alibeyli Mahallesi Güntürkün İş Merkezi K:4 D:407 Osmaniye

mustafaduzenli@gmail.com