Menu

UMUT...

Tarihi :27 Ocak 2016 Çarsamba Saat 11:46

Bazen düşünüyorum da şöyle, tabi düşünmediğimiz zaman var mı bilmiyorum da; neden acaba tam kendimizi toplamaya başlıyorken bir şeyler olup geri dağılıyoruz. Dağılıp kendi içimizde yaşamaya başlıyoruz vazgeçiyoruz her şeyden herkesten.
Biz insanlar böyleyiz işte kale gibi durmayı öğreniyoruz en başta. Ne olursa olsun buda geçer diyoruz. Kendimizi kandırıyoruz geçmiyor sadece o şekilde yaşamaya alışıyoruz. Alıştırılıyoruz her şeyden ders çıkarmak yerine oturup dert yanıyoruz neden oldu niye oldu diye. Çok değil biraz düşünüp duygularımızın yerini aklımıza bırakabilsek belki doğruyu bulabiliriz. Kendimizi hafife almaktan vazgeçebiliriz. Ne yaparsan yap olmadığı zaman olmuyor çabaların boşa gidiyor. Başta kaybettin mi her zaman kaybetmeye mahkûm oluyorsun. Umut diyorlar hani nerde o umut neden bizi teğet geçiyor. Neden bırakmıyor bizi mutlu olalım gülelim sevinelim. Çok mu şey istiyoruz biraz mutluluk huzur istiyoruz çok mu şey bu ya. Rahat ağlayamazsın rahat gülemezsin gezemezsin nasıl bir şey bu böyle yaşayıp tadını çıkarmak varken yapamıyorsun adım atamıyorsun yolunu kaybediyorsun. Zor be arkadaşım yaşamak zor, hayat zor, acımasız ama emin olun ki insanlar hayattan da yaşamaktan da daha zor. Hiçbir şeyin değeri ve anlamı kalmıyor bırakmıyorlar ki mutlu olasın umutla bakasın hayata. Ne zaman tamam bu defa mutluyum huzurluyum dersen o vakit bir şey çıkıyor yaşayamıyorsun yanında olmasını beklediğin insan sana arkasını dönüyor. Ama iyi ki tanıdığınız sizi doğru yola sevk eden deniz kenarından topladığınız hani sizin için çok değerli olan birkaç tane taşlar olur ya sizin için de çok değerli olan birkaç arkadaşınızdan başka güvenip limanına sığınacağınız başka kimseniz yoktur öyle bir şey bu işte. İnsan hayattan yorulur mu?
 
Demek ki yoruluyorsun yaşamak ağır gelir olur, hayallerinin tekrardan yıkılması, umudunu tekrardan yitirmek inan ki zor geliyor artık. Her şeyi bırakıp kaçmak istersin yapamazsın, gideceğin yerden korkarsın başka hayat başka insanlar korkutur seni neden bu kadar zordur yaşamak mutlu olmak bilmiyorum. Düşünmekten korkar oluyorsun. Her düşünce farklı bir durum çıkarıyor karşına. Birçok kez sınavdan geçmişsindir bir kalırsın iki kalırsın ama her seferinde de kalınmaz ki. Her zaman da hayatın torpil geçtiği insanlar kazanmaz ki. Demek ki hayat ta yaşamak ta bir şans işi piyango gibi bir şey kimisine vuruyor kimisine teğet geçiyor uğramıyor bile sizce bu adil mi? Değil tabi ama yapacak bir şey yok işte bu kısır döngü de böyle yaşayıp gitmek zorundasın. Hani her zaman derler ya geçer efendim geçer diye sizce de geçer mi?
 
Geçer geçmesine de nasıl geçer bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer ama mutlaka geçer. Geçtiği zaman da yine toplaması bizden dağıtması başkasından…

Sosyal Medya'da Paylaş

Popüler Makaleler

İSTİYORUZ...
11 Mart 2017 Mustafa DÜZENLİ
KAPATIYORUZ..
21 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
Bana Masal Anlat… İçinde Osmaniye olsun
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
12 MART MUHTIRASI VE İŞKENCELER
15 Mart 2016 Gürcan Onat
KİŞİOĞLU PASAJI
18 Şubat 2016 Mustafa DÜZENLİ
Hukuk ve gözyaşı...
05 Ekim 2016 Mustafa DÜZENLİ
YİNE O KADININ YÜREĞİ YANIYOR
22 Mart 2016 Gurbet Arslanlı
ÇOR ÇOCUKTAN BAŞKAN OLUR MU?
07 Kasım 2017 Mustafa DÜZENLİ
VATANI SATTI...
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
BAŞKA IRMAKLAR ÖLMESİN
27 Ekim 2016 Gurbet Arslanlı
BAŞKA SARİYE'LER ÖLMESİN
20 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
ZORDUR GAZETECİ OLMAK!
06 Haziran 2016 Mustafa DÜZENLİ
FARUK ÖZDEMİR
14 Eylül 2017 Mustafa DÜZENLİ2014 © Tüm hakları saklıdır.

İletişim


Alibeyli Mahallesi Güntürkün İş Merkezi K:4 D:407 Osmaniye

mustafaduzenli@gmail.com