Menu

Murat Demirkıran

TOPLUM VİCDANININ KANAYAN YARASI;POLİTİK YOZLAŞMA

Toplumun farklı kesimlerinin siyasi alanda kendini özgürce ifade edememesi, siyasetin dar bir kesimin elinde kalarak kişisel çıkarlara alet edilmesi sıralayacak olursak;Rüşvet, zimmet, siyasal kayırmacılık, adam kayırmacılığı, hizmet kayırmacılığı ve satın alma (lobicilik), rant kollama, kamu sırlarını sızdırma ve politik dalavere, kendine özel ve yakın şahısların ticari faliyetlerinde kuryeciliği üstlenme gibi kamu vicdanın asla izin veremiyeceği sıkıntılı durumlar maalesef toplumsal yozlaşmaya giden yolun ilk basamaklarını oluşturmaktadır.

TOPLUMSAL ALGIMIZDA; SUÇLU GENÇLİK

Ön yargısız, güvenilir, inanılır, sevgi dolu, geniş yürekli bir gençlik. Dalgalara kapılmayan, süslü ve yanılsatıcı olandan uzak bir gençlik. Çileli bir yolculuğun maneviliğinde azimle sabırla yürüyen bir gençlik.

Büyük sorunumuz LİYAKAT..

Dünyanın neresi olursa olsun diyemiyeceğim çünkü bazıları İslam, bazıları Afrika, bazıları ise Türki Cumhuriyeti ülkelerinde maalesef ki pek uygulanamayan , uygulamaya çalışılsada başarılı olunamayan bir konu aslında liyakat; Batılı ülkeler ve Britanya ülkeleri yanı sıra Japonya’nın Japonya olmasında, bir çok demokratik yada doğru bir ifade ile söylemek gerekirse ‘’AB’’ ülkelerinde bir kişinin göreve getirilmesi ‘’fırsat eşitliği’’temelindedir.

OSMANİYE NEREDE?

Osmaniye’ye 40 km uzaklıkta bulunan Kadirli ilçesinde bir anket yapalım Osmaniye’ye mi bağlanmak daha güzel bir duygu yoksa Adana’ya mı ? diye bir soru yöneltelim ben idda ediyorum kendisini Osmaniye’li hisseden %30’u geçmez.

BİR OSMANİYELİ’NİN RÜYASI..

Öyle huzurlu bir şehirdeyiz ki; Sokaklarda insanlar neşe ve sevinç içinde herkesin işi , gücü, keyfi yerinde muazzam bir hayatı var bu şehir insanlarının…

Popüler Makaleler

İSTİYORUZ...
11 Mart 2017 Mustafa DÜZENLİ
KAPATIYORUZ..
21 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
Bana Masal Anlat… İçinde Osmaniye olsun
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
12 MART MUHTIRASI VE İŞKENCELER
15 Mart 2016 Gürcan Onat
KİŞİOĞLU PASAJI
18 Şubat 2016 Mustafa DÜZENLİ
Hukuk ve gözyaşı...
05 Ekim 2016 Mustafa DÜZENLİ
ÇOR ÇOCUKTAN BAŞKAN OLUR MU?
07 Kasım 2017 Mustafa DÜZENLİ
YİNE O KADININ YÜREĞİ YANIYOR
22 Mart 2016 Gurbet Arslanlı
BAŞKA IRMAKLAR ÖLMESİN
27 Ekim 2016 Gurbet Arslanlı
VATANI SATTI...
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
BAŞKA SARİYE'LER ÖLMESİN
20 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
KADINA SAYGI !
04 Mayıs 2017 Gurbet Arslanlı
FARUK ÖZDEMİR
14 Eylül 2017 Mustafa DÜZENLİ2014 © Tüm hakları saklıdır.

İletişim


Alibeyli Mahallesi Güntürkün İş Merkezi K:4 D:407 Osmaniye

mustafaduzenli@gmail.com