Menu

TOPLUMSAL ALGIMIZDA; SUÇLU GENÇLİK

Tarihi :07 Mart 2017 Salı Saat 14:34

Ne yazıktır ki;
Gençliğin gündeminde kitaptan, ideallerden çok çeteler, markalar, uyuşturucu, makam ve para hırsı yer alabiliyor. Bu noktada Evvel emirde maalesef bazı aileler önce ahlak ve maneviyat demiyor. ‘Aman oğlum matematik nasıl geçti? Türkçe dersin nasıl?’ gibi sorularla meşgul oluyor. Burada derslerin yanında gençlerin ahlaki durumu ile ilgili hususlarda ailelerin kısmen yetersiz kalması önemle dikkat çekilen bir ayrıntı..


Nasıl bir ‘’Gençlik’’ sorusuna toplum vicadanının yansımalarını da ekleyerek sıralayacak olursak;
Müslümanların sekülerleştiği, modernizmin ve ötesinin yaşandığı şu zamanda, gençliğin düşünce bilinci daha bir önem kazanıyor bugün. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Geleceği kuran ve sürdüren, sürdürecek olan da Müslüman olma bilinciyle yaşayan ve kendine her gün biraz daha bir şeyler katan bir gençlik.Çıkarı öncelemeyen, ülküsü uğruna yol ve istikametini değiştirmeyen, değerleriyle yaşayan kişilikli bir gençlik. Küreselleşmenin bu denli yaygınlaştığı bir zamanda, büyülü gibi görünen bir hayat tarzından, bakış ve anlayışından uzak İdealist bir gençlik. Yaşanan hızlı değişimde, büyük bir anafor için de savrulmayan bir gençlik. Yarın dönüp geriye baktığında pişmanlık duymayacak bir gençlik. Çok okuyan, çok düşünen, çok çalışan büyük ülküye gönülden aşkla bağlanan bir gençlik.


Aşkı kendine dert edinen azimli bir gençlik.
Ön yargısız, güvenilir, inanılır, sevgi dolu, geniş yürekli bir gençlik. Dalgalara kapılmayan, süslü ve yanılsatıcı olandan uzak bir gençlik. Çileli bir yolculuğun maneviliğinde azimle sabırla yürüyen bir gençlik. Nefret ve öfke tuzağına kapılmadan, sabırlı, soğukkanlı, bilinçli, bilgili ve erdemli bir gençlik. Önyargıdan uzak, geniş yürekli bir gençlik. Medeniyetinin değerlerindeki öncüleri önemseyerek onların izleğinde bir gençlik. Medeniyetimizin ve kültürümüzün bütünlüğü içinde ayrıma gitmeden, beslenen ve birikim sağlayan bir gençlik. Günün dalgalarına kapılmayan, emperyalizm tuzağına düşmeyen, yolunu seçebilen bir gençlik.
Geçmişten ders alan ama geçmişe takılmayan, geleceğe bakan bir gençlik. Geçmiş bir birikim, bir deneyim, bir öz. Gelecek ise bir ufuk, bir hedef olarak gören bir gençlik. Geçmişe takılmadan, anı iyi değerlendiren, pozitif sağlam adımlarla geleceğe yürüyen bir gençlik.
Kendine inanan, güvenen sevgi dolu bakışlı bir gençlik.Hergün ama hergün gazete okuyup, medya organlarını takip ederek, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmeleri yorumlayabilen ve analiz edebilen, ülkesinden ve dünyadan haberi olan bir gençlik..
Kendisine güvenilen, emin, salim, salih bir gençlik..!!


Sosyal Medya'da Paylaş

Popüler Makaleler

İSTİYORUZ...
11 Mart 2017 Mustafa DÜZENLİ
KAPATIYORUZ..
21 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
Bana Masal Anlat… İçinde Osmaniye olsun
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
12 MART MUHTIRASI VE İŞKENCELER
15 Mart 2016 Gürcan Onat
KİŞİOĞLU PASAJI
18 Şubat 2016 Mustafa DÜZENLİ
Hukuk ve gözyaşı...
05 Ekim 2016 Mustafa DÜZENLİ
ÇOR ÇOCUKTAN BAŞKAN OLUR MU?
07 Kasım 2017 Mustafa DÜZENLİ
YİNE O KADININ YÜREĞİ YANIYOR
22 Mart 2016 Gurbet Arslanlı
BAŞKA IRMAKLAR ÖLMESİN
27 Ekim 2016 Gurbet Arslanlı
VATANI SATTI...
11 Mayıs 2016 Mustafa DÜZENLİ
BAŞKA SARİYE'LER ÖLMESİN
20 Haziran 2017 Mustafa DÜZENLİ
KADINA SAYGI !
04 Mayıs 2017 Gurbet Arslanlı
FARUK ÖZDEMİR
14 Eylül 2017 Mustafa DÜZENLİ2014 © Tüm hakları saklıdır.

İletişim


Alibeyli Mahallesi Güntürkün İş Merkezi K:4 D:407 Osmaniye

mustafaduzenli@gmail.com