Menu

yeni Adımlar

(24) Sonuç Bulundu.

Osmaniye

Türkiye'den ve Osmaniye'den günün son dakika haberleri ve güncel son dakika haber yorumlarını yeni Adımlar sitesinden bulabilirsiniz.

Politika

Türkiye ve Osmaniye'de politik gelişmelerin yer aldığı bölüm haberleri yeni Adımlar da takip edebilirsiniz

Baro Başkanı Aksoy’dan Aktif Gazetecilere ziyaret

Osmaniye Barosu Başkanı Avukat Dilem Aksoy ve başkan yardımcısı Avukat Şahan Demir,Aktif Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

yeni Adımlar Gazetesi 86. Sayısı çıktı

Osmaniye'de yayın yapan yeni Adımlar 86. sayısını çıkardı

20.000 TL.LİK SENET İSYAN ETTİRDİ

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan otomasyon ve temizlik görevlilerine imzalatılmaya çalışılan 20.000 TL lik senet çalışanları isyan ettirdi.

ÖZ FİNANS-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANINDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Türkiye’nin bankacılık, sigortacılık ve finans sektörünün en büyük sendikalarından biri olan Öz Finans-İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu gazetemiz yeni Adımlar’ı ziyaret etti.

KÖRÜN OĞLU DİYE KİMSE BİZİMLE OYNAMAZDI !

Yapımcılığını gazetemiz yeni Adımlar’ın üstlendiği “Dokuz Sütun, Bir Osmaniye” isimli belgesel filmin çekimlerine, Türkiye’nin ilk görme engelli gazetecisi merhum Ali Abdil’in oğlu Eyüp Abdil ile gerçekleştirilen söyleşi ile devam edildi.

TERÖRÜ VE DESTEKÇİLERİNİ KINIYORUZ

www.yeniadimlar.com ve yeni Adımlar Gazetesi İmtiyaz sahibi Mustafa Düzenli’nin de üyesi olduğu “Adaleti Savunanlar Derneği” (ASDER) İstanbul’da yapılan hain saldırı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.

RUHİ ERSOY, KARAÇAY'A SAHİP ÇIKTI

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç.Dr.Ruhi Ersoy, Karaçay Vadisi’nin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

KANDEMİR KOMİSYONDAN ÇIKARTILDI !

İnternet sitemizde yer alan "OSMANİYE'DE MÜDÜR ATAMALARI İPTAL Mİ OLACAK?" haberinin ardından, Osmaniye İl İnsan Hakları Kurulu üyesi, Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir, İl İnsan Hakları Komisyonu üyeliğinden çıkartıldı.

TOZLUKLU'YA BİR AYDA İKİNCİ ACI

Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti ikinci başkanı ve Radyo 80 yönetim kurulu başkanı Gazeteci Şükrü Tozluklu abisinden sonra bir ay içerisinde babasını da kaybetti.

GAZETECİLER BARIŞ DİLİNİ KONUŞTULAR

Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Kanada Büyükelçiliği katkısı TİMEF'in işbirliği, Sivil Düşün desteğiyle Demir Leblebi Kadın Derneği'nin “Barışa Ses Ver” projesi adı altında Osmaniye, Ordu, Hatay ve Gaziantep ilinden 45 yerel gazeteci medyada şiddet dili/barış dilini konuştu.

OSMANİYE OTOGARINDA ATM CİHAZI YOK!

Osmaniye Şehirlerarası otobüs terminalinde bankaların ATM (Otomatik Para Çekme) cihazlarının olmaması yolcular arasında tepkiyle karşılanıyor.

ERZİN OSMANİYE'YE BAĞLANMALI MI?

Osmaniyem Radyo Televizyonu (ORT) ve İhsan FM'de hafta içi yayınlanan 'Ahmet Yılmaz ile Osmaniye Gündemi'nin konusu "Erzin Osmaniye'ye bağlanmalı mı?" oldu.

Radyo İhsan’dan Bir İlk Daha

Radyo İhsan üç saatlik canlı yayınla referandum sonuçlarını anlık takip etti.

BÜROKRATİK OLİGARŞİ

"Para, koltuk, hırs" üçgeni arasında kıvranan bu yapının yeniden dizayn edilmesi ciddi bir adımla olur. Laf olsun torba dolsun tarzı fetö mücadelsei ile yürümeyeceği kesin. Adamın mal varlığının tamamına fetö den dolayı el konulurken karısının devletin önemli bir kurumunun başında olması abesle iştigalden öte bir şey değildir.

RUS UÇAĞI, NURİYE VE SEMİH

Geç olmadan, birilerinin Devlet Başkanımıza olacakları anlatması şart.

OTSO'DA BAŞKAN DEĞİŞİR Mİ? OTSO DEĞİŞİR Mİ?

Dikkat edilirse anlattıklarım sadece kendi kurum iç yapılanması ve süreci ile ilgiliydi. Halk yada esnafa ve iş adamlarına yönelik değildi. Yapacak çok şey var. Sosyal yapılanmalar, kültürel projeler, eğitim projeleri, destek projeleri vs. vs..

ENGELLİYE 'SEHVEN' EZİYET

Kanunlarla hakları güvence altına alınan ve özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “evlatlarım” dediği Down Sendromlu bireylerin topluma karışma oranı fazlası ile arttı. Ancak kanunların uygulanması ve bürokrasinin hatalı ilerlemesinden dolayı aileler ciddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyorlar.

FARUK ÖZDEMİR

Elizin Mimarlık Ofisinin yöneticisi ve OTSO başkan adayı Faruk Özdemir dün gece bir resepsiyon gerçekleştirdi.

YARDIMCI DERS KİTABI SOYGUNU

Yardımcı Ders kitabı adı altında "veli soygunculuğu" yapıldığını bilmeyen yoktur.

OSMANİYE'DE VE TÜRKİYE'DE ÖĞRETİLMİŞ ÇARESİZLİK

Ankara'dan büyükler gelipte, üç kelam edipte çılgın gibi alkış tufanı koptuğunu görünce, otomobil fabrikası kurulacağını zanneden bizim gibi hayalperestlerin atladığı nokta; ilk yerli üretim Türk Otomobili 'Devrim' ve ve ilk yerli üretim uçağın sahibi 'Vecihi Hürkuş'...

ÖĞRENCİLER ALLAH'A EMANET !

Osmaniye merkez de bulunan ve 5 lisenin, 3'ü kız 1'i erkek 4 öğrenci yurdunun bulunduğu bölgede özel güvenlik yok.

Esaretimizi mutluluk sanıyoruz.

Televizyon dizileri, internet oyunları, saçma sapan marka tutkusu, gösteriş budalalağımız, içimizden çıkan tüketim çığlıkları vs.. İşte rahatlık tuzağı bütün bu duyuları susturup biraz daha hapsedilmemizi sağlıyor. Hepsi bu.2014 © Tüm hakları saklıdır.

İletişim


Alibeyli Mahallesi Güntürkün İş Merkezi K:4 D:407 Osmaniye

mustafaduzenli@gmail.com